Świat

Tajemniczy krzyż nad Japonią

tajemniczy obiekt, YouTube

Tajemniczy obiekt, który był widoczny na niebie przez kilka godzin, rozgrzał do czerwoności media społecznościowe w Japonii. Na razie nie wydano oficjalnego oświadczenia czym jest sfilmowana rzecz nad miastem Sendai. Ludzie spekulują, że to UFO, inni mówią o akcji propagandowej Korei Północnej.

Całość wydaje się być zasilana silnikiem. Wygląda jak balon z podwieszonym krzyżem. Do czego służy? Co to takiego?

Tajemniczy obiekt było widać nad miastem Sendai, której jest stolicą prefektury Miyagi. W mieście rozdzwoniły się telefony.  Pierwsze skojarzenia były takie, że to z pewnością balon meteorologiczny. Dlatego tamtejsze biuro meteorologiczne otrzymało wiele sygnałów od zaniepokojonych mieszkańców. Samo nie wie jednak, co to jest. „Nie mamy pojęcia, co to. Być może jest to jakiś sprzęt do obserwacji pogody, ale na pewno nie jest to nasz sprzęt „– powiedział przedstawiciel biura meteorologicznego w Sendai, którego cytuje agencja Reutera.

Mieszkańcy Sendai zauważyli tajemniczy obiekt w środę o świcie. Obserwować go można było przez kilka kolejnych godzin, podczas których właściwie się nie przemieszczał i nie wykonywał żadnych ruchów. W końcu został zasłonięty przez chmury.

Dziwne w tym wszystkim jest to, że na obiekt nie zareagowało wojsko albo stacje telewizyjne, które przecież mogły wysłać śmigłowiec w celu sprawdzenia co to takiego. Spekulacje trwają.

Temat przypominającego balon obiektu jest jednym z najpopularniejszych na Twitterze w Japonii. Ludzie pisali, że to UFO, inni mówili, że to balon pochodzący z Korei Północnej, który reżim wykorzystuje do kampanii ulotkowej. Ktoś nawet wspomniał o Godzilli.

źródło: YouTube, Twitter, o2