Świat

Tajne więzienia i obozy w Chinach! „Niektóre z nich mogą pomieścić dziesiątki tysięcy ludzi”. Bezprecedensowe odkrycie

fot. buzzfeed.com


Chiny potajemnie zbudowały dziesiątki nowych ogromnych więzień i obozów internowania w ciągu ostatnich trzech lat, dramatycznie eskalując swoją kampanię przeciwko mniejszościom muzułmańskim, mimo że publicznie twierdziły, że wszyscy zatrzymani zostali uwolnieni – czytamy na stronie buzzfeednews.com. Budowa tych specjalnie zbudowanych obozów o wysokim poziomie bezpieczeństwa spowodowana jest brakiem przestrzeni do przetrzymywania więźniów.

– Niektóre z nich mogą pomieścić dziesiątki tysięcy ludzi – czytamy na stronie. Sygnalizuje to radykalne odejście od dotychczasowego prowizorycznego użytkowania budynków publicznych, takich jak szkoły i domy spokojnej starości, w kierunku rozległej i stałej infrastruktury. do masowego zatrzymania.

Strona buzzfeednews.com zaznacza, że zdobyła dowody na istnienie obozów internowania i nowych więzień za pomocą ogólnie dostępnych zdjęć satelitarnych. Oto tłumaczenie strony:

W najbardziej kompleksowym badaniu chińskiego systemu obozów internowania, jakie kiedykolwiek przeprowadzono przy użyciu publicznie dostępnych zdjęć satelitarnych, w połączeniu z dziesiątkami wywiadów z byłymi więźniami, BuzzFeed News zidentyfikował ponad 260 struktur zbudowanych od 2017 r. I noszących znamiona ufortyfikowanych obiektów zatrzymań. W prawie każdym hrabstwie w zachodnim regionie Xinjiang jest co najmniej jeden. Śledztwo pokazuje, że w tym czasie Chiny stworzyły rozległy system zatrzymywania i więzienia setek tysięcy Ujgurów, Kazachów i innych mniejszości muzułmańskich, co jest już największym aresztowaniem mniejszości etnicznych i religijnych od czasów II wojny światowej.

Te zakazane obiekty - w tym kilka zbudowanych lub znacznie rozbudowanych w ciągu ostatniego roku - są częścią bezprecedensowej rządowej kampanii masowych zatrzymań ponad miliona ludzi, która rozpoczęła się pod koniec 2016 roku. W tym samym roku Chen Quanguo, najwyższy urzędnik i partia komunistyczna w regionie Szef, którego Stany Zjednoczone niedawno ukarały za łamanie praw człowieka, również poddał mniejszości muzułmańskie - ponad połowie ludności regionu około 25 milionów - ciągłą obserwację za pomocą kamer rozpoznających twarz, śledzenia telefonów komórkowych, punktów kontrolnych i brutalnej ludzkiej policji. Są również ofiarami wielu innych nadużyć, od sterylizacji po pracę przymusową.

źródło: buzzfeednews