Świat

Tęczowy totalitaryzm w Australii: 10 lat więzienia za modlitwę o nawrócenie geja

Wikipedia

Australijski stan Wiktoria przedstawił właśnie projekt ustawy, w myśl której każdemu, kto spróbuje stłumić lub zmienić czyjąś seksualność lub tożsamość płciową, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności lub grzywna w wysokości prawie 10 tys. dolarów, jeśli można udowodnić, że jego działania spowodowały trwałe konsekwencje.

Ustawa uznaje za przestępstwo działania mające na celu zmianę orientacji seksualnej gejów i lesbijek. Ustawodawcy chcą zakazać nie tylko terapii w placówkach medycznych, ale także praktyk opartych na modlitwie. Kościoły obawiają się, że będą karane za to, że promują wśród swoich wiernych życie zgodne z wyznawaną przez nich wiarą.

– To, o co się modlę, z kim i za kogo, to nie sprawa rządu – powiedział abp Melbourne Peter A. Comensoli w wywiadzie dla „The Sunday Age”.

Chrześcijański think tank Freedom for Faith określił projekt ustawy jako „najbardziej agresywny atak na wolność wyznania w historii stanu Wiktoria” – pisze portal vaticannews.va.

– Załóżmy, że ktoś poprosi mnie o modlitwę w intencji zmiany swojej orientacji, a następnie zgłosi organom ścigania, że poczuł się skrzywdzony, to mogę za to odpowiadać karnie – powiedział pastor Murray Campbell.

Abp Comensoli zaznaczył, że Kościoły chrześcijańskie odrzucają praktyki, w których stosuje się elementy opresyjne czy wręcz przemocowe i starają się współpracować z rządem w ochronie praw osób LGBT, ale „proponowane rozwiązania nie mogą być zaakceptowane”.

Jeśli nowe prawo wejdzie w życie, za przemoc domową będzie uważana każda próba zmiany orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej członka rodziny. Ustawa zapewni narzędzia do podjęcia działań prawnych przeciwko swoim bliskim, np. rodzicom.

Debata nad projektem ustawy jest zaplanowana na ten tydzień. „Australijskie Lobby Chrześcijańskie rozpoczęło kampanię na rzecz powstrzymania reform, w ramach której wolontariusze odwiedzają gospodarstwa domowe i namawiają ludzi do wywierania presji na deputowanych, zwłaszcza przed nadchodzącą debatą, aby głosowali za odrzuceniem projektu ustawy”.

Żródło: vaticannews.va

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *