Polska

Trąba powietrzna nad Ustroniem Morskim. Porwało 8 domków holenderskich (WIDEO)

Obraz yasioo z Pixabay

Sześć osób, w tym jedno dziecko, zostało poszkodowanych po przejściu trąby powietrznej nad Ustroniem Morskim – poinformował w piątek rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak. Zjawisko zaczęło się po 18-stej i trwało około 15 minut.

Według informacji podanych PAP przez kpt. Kubiaka trąba powietrzna porwała 8 domków holenderskich w Ustroniu Morskim (Zachodniopomorskie). RMF FM na swoim Twitterze przekazało, że na szczęście wszyscy poszkodowani są w dobrym stanie. Zdaniem świadków, którzy rozmawiali z polsatnews.pl, trąba nawiedziła zarówno przedmieścia, jak i centrum miejscowości.

Choć silny wiatr miał siać zniszczenie zaledwie przez kilkanaście minut, sytuacja była naprawdę poważna. Niektórym mieszkańcom oraz ludziom znajdującym się w pobliżu udało się nagrać zjawisko, co pokazuje skalę niebezpieczeństwa i siłę żywiołu.

W sobotę do Ustronia Morskiego przyjechali właściciele domków holenderskich, które stały na kempingach. Jak poinformowała PAP wójt gminy Bernadeta Borkowska, teren jest już właściwie uprzątnięty – elementy zniszczonych domków zostały złożone w jedno miejsce, prawdopodobnie wkrótce zostaną zabrane.

Źródło: PAP, RMF24.pl, polsatnews.pl