Polska

Tragedii w Gliwicach winien jest kierowca pojazdu osobowego nie biorącego udziału w zdarzeniu – poinformowała prokuratura

źródło autodziennik.pl

Gliwicka prokuratura poinformowała o zatrzymaniu kierowcy samochodu osobowego w związku z tragicznym wypadkiem w Gliwicach, w którym zginęło wczoraj w nocy 9 osób. Według najnowszych ustaleń, jego zachowanie na drodze mogło mieć związek z tragedią.

W nocy na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach podczas jazdy zderzyły się ze sobą bus oraz autokar. Dziewięciu pasażerów busa, zginęło na miejscu. Siedmiu innych uczestników wypadku jest rannych.

Jak informuje RMF.fm najnowsza wersja wydarzeń mówi o tym, że do tragedii doprowadził kierowca samochodu osobowego, który uczestniczył w tym tragicznym wydarzeniu drogowym. Kierowca samochodu osobowego miał próbować wyprzedzić autobus, ale zbyt późno dostrzegł jadącego z naprzeciwka busa. Sam zdołał zjechać w zarośla, ale kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z autokarem.

Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach  poinformowała, że „została zatrzymana jedna osoba, kierująca pojazdem osobowym nie biorącym udziału w zdarzeniu, a której zachowanie mogło je spowodować”. RMF MF informuje, że śledczy rozpoczną czynności z tą osobą w poniedziałek.

RMF.fm