Świat

Tragiczne domino w supermarkecie. Załamujący się regał przewracał kolejne i przygniatał ludzi. Nagrała to kamera przemysłowa

Źródło: YouTube

Jedna osoba zginęła, a osiem zostało rannych – to efekt zawalenia się półek w supermarkecie w Brazylii. Załamujący się regał przewracał kolejne tworząc efekt domino.

Przewracające się połki zabiły w Mateus Atacarejo Mix Supermarket 21-letnią pracownicę Elane de Oliveira Rodrigues. Wśród rannych są zarówno inni pracownicy sklepu jak i klienci. Lokalne media informują, że ofiara pracowała w tym miejscu od trzech miesięcy. Została zgnieciona w jednej z alejek podczas wykładania towaru. Gdy regały zaczęły się walić, ludzie uciekali w panice.

Akcja ratunkowa trwała ponad 11 godzin. Wzięło w niej udział około 270 strażaków.

Firma Mateus Group, właściciel sieci supermarketów, do której należy Mateus Atacarejo Mix Supermarket wyraziła żal z powodu tragedii. W oświadczeniu wyrażono solidarność z rodziną ofiary. Policja wszczęła dochodzenie mające wyjaśnić przyczynę tragedii. Według lokalnych mediów mógł się do niej przyczynić operator wózka widłowego, który rzekomo zahaczył o jeden z regałów.

Moment zawalenia sie regałów widac na nagraniu z jednej z kamer przemysłowych.

Źródło: tvp.info