Informacje

Trójka zmieni nazwę i charakter? Radio z muzyką bez polityki?

By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57967599

O planach wobec rozgłośni pisał w mediach społecznościowych nowy wicedyrektor Trójki Marek Wiernik. Nowe kierownictwo anteny ma pomysł na zmianę nazwy rozgłośni i możliwe jest połączenie jej w strukturach Polskiego Radia z Agencją Muzyczną, czyli wytwórnią muzyczną spółki. „Do tego centrum muz.pol.radia = połączenie z Trójką= fonografia, festiwale i koncerty” (pisownia oryginalna) – zapowiedział Wiernik.

Monika Kuś z biura zarządu pytana przez portal press.pl, czy Trójka zmieni nazwę na Centrum Muzyczne Polskiego Radia Program III i zostanie połączona z Agencją Muzyczną, odpowiada, że nic takiego nie będzie mieć miejsca. – Pragniemy zdementować informacje o „zmianie nazwy rozgłośni i możliwym połączeniu w strukturach Polskiego Radia z Agencją Muzyczną”. Program Trzeci pozostaje Programem Trzecim. Ze względu na to, że Program Trzeci ma powrócić do swoich korzeni, ale w nowoczesnym wydaniu uwzględniając dzisiejsze realia, czyli być stacją muzyczno-kulturalną z dobrej jakości rozrywką, będziemy w znacznie większym stopniu niż to miało miejsce dotychczas wykorzystywać zarówno możliwości, zasoby jak i potencjał Agencji Muzycznej na potrzeby Trójki – napisała portalowi Wirtualnemedia.pl.

Po odwołaniu Kuby Strzyczkowskiego ze stanowiska szefa PR III, część dziennikarzy Trójki idzie na urlopy lub zwolnienia lekarskie, niektórzy rezygnują z pracy. Na ich miejsce ma ustawiać się już kolejka chętnych, do tej pory czekających „w drugim rzędzie”. – Kilka dni temu doszło do „przewrotu” i do głosu doszli ludzie z tylnego siedzenia redakcji muzycznej – opowiada z kolei Wirtualnym Mediom jeden z dziennikarzy stacji, który chce pozostać anonimowy.

Jak informuje portal, od jeden z anonimowych rozmówców powiedział, że nowa stacja ” miałaby być to rozgłośnia, która nadaje przede wszystkim muzykę. Koncerty, nowości płytowe, festiwale: (…) Bez polityki. Bez pasma radiowego „Zapraszamy Do Trójki”, bez publicystyki – donoszą Wirtualne Media. Informują też, że od poniedziałku nowa dyrekcja zamierza organizować spotkania z pracownikami, zarówno indywidualne, jak i w większym gronie. Nikt nie zostanie zwolniony – mają za to paść propozycje nowych programów.

Przypominamy, że w czwartek Kuba Strzyczkowski został odwołany ze stanowiska dyrektora Trójki przez prezes Polskiego Radia Agnieszkę Kamińską, a jego miejsce zajął Michał Narkiewicz-Jodko. Powołano też dwóch nowych wicedyrektorów Trójki Marka Wiernika i Piotra Kordaszewskiego.

Źródło: Press, Wirtualne Media.