Świat

Trump w szpitalu! Miał „problemy z oddychaniem” i „był bardzo zmęczony”

fot. Twitter

Donald Trump miał „problemy z oddychaniem” i „był bardzo zmęczony” – poinformowała w piątek późnym wieczorem telewizja CNN powołując się na anonimowe źródło. Współpracownicy prezydenta w Białym Domu mają według stacji „być zaniepokojeni”. CNN przekazała słowa jednego z anonimowych przedstawicieli administracji, iż prezydent jest „w dobrym stanie, ale boimy się że sprawy mogą szybko się pogorszyć”.

Prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi podano także lek remdesiwir – przekazał w piątek późnym wieczorem lekarz Białego Domu Sean Conley. Wcześniej informował, że Trump w ramach leczenia otrzymał przeciwciała – eksperymentalny lek firmy Regeneron. Oprócz tego prezydent przyjmuje cynk, witaminę D, famotydynę, melatoninę oraz aspirynę.

W piątek późnym wieczorem prezydent Trump zamieścił na Twitterze pierwszy wpis od czasu poinformowania o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. „Myślę, że idzie dobrze! Dziękuję wszystkim” – napisał.

Od piątku wieczór Trump przebywa w szpitalu pod Waszyngtonem, gdzie ma spędzić kilka dni. Zgodnie z komunikatami Białego Domu do tej pory miał jedynie łagodne objawy Covid-19, a wizyta w wojskowym centrum medycznym ma charakter zapobiegawczy.

Prezydent w piątek nie rozmawiał z mediami, na zamieszczonym na Twitterze nagraniu wideo oświadczył, że czuje się dobrze. Do śmigłowca, którym poleciał do szpitala, wszedł o własnych siłach. Miał na sobie maseczkę. Wcześniej, jak poinformował jego lekarz, podano mu eksperymentalny lek firmy Regeneron.

źródło: Twitter, CNN, polsatnews