Świat

Trump wygrałby w cuglach! Gdyby wybory prezydenta USA odbywały się w Polsce

fot. YouTube

41 proc. Polaków uważa, że lepszym prezydentem USA byłby Donald Trump niż Joe Biden, na którego wskazało 15 proc. badanych – wynika z sondażu CBOS. 29 proc. respondentów nie ma w tej kwestii sprecyzowanej opinii, a 15 proc. nie preferuje żadnego z kandydatów.

Zbliżające się wybory prezydenckie w USA, które odbędą się 3 listopada, budzą w Polsce niezbyt duże zainteresowanie. Zgodnie z badaniem CBOS, jedynie co trzeci badany (33 proc.) przyznał, że się nimi interesuje: zwraca uwagę na informacje dotyczące wyborów (28 proc.) lub – rzadziej – sam szuka wiadomości na ten temat (5 proc.). Pozostali nie interesują się tymi wyborami w ogóle (34 proc.) lub wiedzą jedynie to, co przypadkiem usłyszą lub zobaczą (33 proc.).

Mimo generalnie niewielkiego zainteresowania obecnymi wyborami w USA, Polacy mają poczucie dużego znaczenia ich wyniku. Niemal trzy czwarte badanych (ogółem 73 proc.) sądzi, że to, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych, jest dla Polski ważne, w tym blisko co czwarty ankietowany (24 proc.) uważa to za bardzo ważne.

Waga rozstrzygnięcia, jakie przyniosą nadchodzące wybory, jest postrzegana podobnie jak cztery lata temu. Tegoroczne wybory są natomiast oceniane jako ważniejsze niż wybory z udziałem Baracka Obamy i Mitta Romneya, odbywające się osiem lat temu.

źródło:polsatnews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *