Informacje

Gdzie jest Rafał Trzaskowski? Co robi prezydent stolicy?

Rafał Trzaskowski fot. Wikipedia By European People's Party - EPP Malta Congress 2017 ; 29 March, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90848844

Rafał Trzaskowski ostatnio nie robi nic. Dlaczego odnosimy takie wrażenie? Czy Trzaskowski obraził się, czy ostentacyjnie demonstruje niechęć do Polaków, którzy nie wybrali go na prezydenta? A może jest po nudzą go uroczystości państwowe?

Jak interpretować wymowne zachowania Rafała Trzaskowskiego? Ostatnio nie uczestniczy w żadnych ważnych dla kraju i państwowości Polski uroczystościach. Czy jest aż tak zdołowany porażką? Pojawia się wiele pytań, na które na razie nie ma odpowiedzi.

Z drugiej strony co prawda przez długi czas nie miał czasu aby spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą. Nie odnalazł w sobie tyle siły, żeby uznać zwycięstwo rywala. Ale nie miał żadnych problemów, żeby spotkać się z Jurkiem Owsiakiem. Trzaskowski najwyraźniej pokazuje, że nie uznaje wyboru Polaków, nie uznaje wydarzeń i świąt, które powinny być ważne dla całego narodu. Na przykład nie był na uroczystościach 100-lecia Bitwy Warszawskiej, bo jest na urlopie.

Błażej Poboży, radny Warszawy zapowiada, że złoży interpelację w sprawie, dlaczego prezydent Warszawy nie uczestniczył w żadnej uroczystości państwowej z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920.

A swoją drogą, ciekawe co Rafał Trzaskowski wymyśli na rocznicę Sierpnia’ 80?