Informacje

Trzaskowski prezydentem Warszawy na pół etatu? Żal stolicy – piszą internauci

By European People's Party - EPP Summit, Zagreb, 20 November 2019, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=91072006

Rzecznik PO zaproponował, by Rafał Trzaskowski nie wracał do pracy w warszawskim ratuszu „na cały etat”, lecz poświęcił swój czas również „aktywności w polskiej polityce”. „‚Będziemy namawiać Rafała Trzaskowskiego, by nie poprzestał na pracy prezydenta Warszawy, ale działał aktywnie w polityce krajowej. Potencjał zgromadzony w kampanii musi zostać wykorzystany”- tak powiedział w TOK FM Jan Grabiec.

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że tak naprawdę stolica i jej mieszkańcy nie obchodzą „wierchuszkę” Platformy. Wszystko traktują jakby rozgrywali polityczną grę. Ludzie po wyborach i ich potrzeby schodzą na dalszy plan.

Niektórzy, tak jak publicysta Wiktor Świetlik cieszą się z propozycji Grabca zamieszczając wpisy w sarkastycznym tonie.

Wiele osób jednak uznało, że takie słowa nie powinny paść. „Prezydent Warszawy na pół etatu. To jakiś żart?” – napisał Leszek Miller na Twitterze.

Internauci przypominają jednak, że sam Rafał Trzaskowski nie widział nic złego w tym, żeby Warszawą zarządzać zdalnie. Inni jedynie smutno piszą: „Warszawy żal…”