Polska

Trzaskowski uważa, że „fala faszyzmu” jest obecnie największym problemem Polski? Skandaliczna publikacja w stołecznych szkołach

fot. Twitter

Warszawski ratusz sfinansował publikację „Szkoła wobec faszyzmu”. Może być to interpretowane jako sygnał, że władze Warszawy uważają, że zalewa nas fala faszyzmu. Czy tak myśli Rafał Trzaskowski? O sprawie poinformował „Nasz Dziennik”.

Finansowana przez stołeczny ratusz pod wodzą Rafała Trzaskowskiego publikacja to „Szkoła wobec faszyzmu”. Jest to zbiór esejów pod redakcją lewicowych aktywistek – Magdaleny Gawin, Kazimiery Szczuki i Katarzyny Radeckiej-Mikulicz. Książka została wydana przez stołeczne Biuro Edukacji i Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych. Według autorek Polska jest wyjątkowo zagrożona faszystowską ideologią, co według nich objawia się m.in. podczas pochodów, gdy ich uczestnicy manifestują patriotyzm. Książka według pierwotnych założeń miała trafić do nauczycieli oraz szkół – po jednym egzemplarzu do warszawskich bibliotek szkolnych, publicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Warszawski ratusz jednak zreflektował się i zdecydował, że publikacja nie trafi jednak do bibliotek. Będzie natomiast stanowić „wsparcie” dla nauczycieli w realizacji podstawy programowej. Propagandowa książka trafiła według „Naszego Dzinnika” w ręce warszawskich nauczyciel na początku roku szkolnego 2020/2021.

Co więcej, jest to dopiero pierwszy odcinek zapowiadanej przez Warszawę serii „Szkoła – idee – praktyka”. Będą więc kolejne stopnie indoktrynacji stołecznych uczniów. „To ważny, wspólny głos środowiska akademickiego i nauczycielskiego na temat wyzwań stojących przed współczesną polską szkołą i społeczeństwem” – poinformowało w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” stołeczne biuro marketingu. Eksperci podkreślają, że podobne publikacje są nie tylko skandaliczne, lecz także szczególnie niebezpieczne. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę niski poziom edukacji historycznej w szkołach na temat okresu, gdy we Włoszech rodził się faszyzm. Ponadto książka sugeruje uczniom, że „fala faszyzmu” jest obecnie największym problemem w naszym kraju. Równie bulwersująca była sama promocja książki „Szkoła wobec faszyzmu”. Na łamach „Naszego Dziennika” czytamy bowiem, że była ona połączona z wykładem zatytułowanym „Dlaczego masy pragną faszyzmu?”.

źródło:nasz dziennik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *