Polska

Trzaskowski „zdjął owczą skórę z twarzy i pokazał, że Polska jest mu obojętna (…)1000-letnie dziedzictwo jest zapomniane”

Rafał Trzaskowski, Źródło: Twitter/Rafał Trzaskowski

To wstrząs, że 50 procent moich rodaków głosowało na kandydata, w którego sztabie nikt nie uznał za stosowne pojawienie się na wieczorze wyborczym z flagą Polski – ocenił w poniedziałek socjolog Andrzej Zybertowicz. Jego zdaniem w ten sposób Trzaskowski pokazał, że Polska i jej tysiącletnia historia są mu obojętne.

fot. collage

Jak mówił Zybertowicz w TOK FM, „małym wstrząsem było, że 50 procent moich głosujących rodaków głosowało na kandydata, w którego sztabie nikt nie uznał za stosowne pojawienie się na wieczorze wyborczym z flagą Polski”.

-Myślałem, naiwnie być może, że to jest spór między dwoma wizjami Polski, dwiema koncepcjami roli Polski w Europie, ale mam wrażenie, że dla politycznego zaplecza Rafała Trzaskowskiego, gra nie szła o wizję Polski w Europie, tylko o wizję wyprowadzenia nas z polskości – mówił prof. Zybertowicz.

Zybertowicz ocenił, że w wieczór wyborczy Trzaskowski „zdjął owczą skórę z twarzy i pokazał, że Polska jest mu obojętna”.

-To, co się wydarzyło tego wieczora, to pokazanie, że kontrkandydat prezydenta Dudy nie mówi: „jestem częścią Polski, będę walczył z moimi wyborcami o lepszą Polskę”. Nie, on mówi: „będę walczył o jakąś inną rzeczywistość, w której Polska, nasze 1000-letnie dziedzictwo jest zapomniane” – mówił socjolog.

Źródło: TOK FM. dziennik.pl