InformacjeŚwiat

Trzech imigrantów zgwałciło 15-latkę w popularnym kurorcie we Włoszech

Plaża w Lignano Sabbiadoro, fot. Pixabay

Dwóch Albańczyków i Egipcjanin zgwałciło nieletnią Włoszkę w bardzo popularnym wśród Polaków Lignano Sabbiadoro, znanym nadmorskim kurorcie w prowincji Udine. 

Grupa imigrantów jest podejrzana o popełnienie zbiorowej przemocy seksualnej. Dwóch podejrzanych jest o zgwałcenie 15-latki, podczas gdy trzeci, ich rówieśnik, ograniczył się do obserwowania, co robią jego przyjaciele, nie próbując ich powstrzymać. 

Dziewczyna została zgwałcona na plaży, a potem wezwała pomoc. Gdy samochód policyjny przyjechał na miejsce zdarzenia, dziewczyna, pochodząca z Padwy, ale mieszkająca z rodzicami w Wenecji, powiedziała funkcjonariuszom, co się stało. 

Przybyła do Lignano w piątek 14 sierpnia po południu, aby spotkać się z przyjaciółmi na wybrzeżu, z którymi miała spędzić wieczór. Jednak wkrótce potem została sama na kilka minut. Wówczas doszło do tragedii. 

Polowanie na trzech podejrzanych rozpoczęło się natychmiast. Policjanci, wspomagani przez policję drogową i karabinierów, przeszukali cały teren. Ważne były filmy nagrane przez kamery monitoringu w okolicy, które pozwoliły policji znaleźć i zidentyfikować bestialskie trio. 

Pierpaolo Roberti, członek Rady Bezpieczeństwa Ligi Północnej regionu Friuli Venezia Giulia, natychmiast skomentował, że we Włoszech rozwija się „niepokojący klimat kulturowy, w którym zachodzą określone zjawiska, co jest oznaką całkowitego braku jakichkolwiek wartości”.

Źródło: Il Giornale