Informacje

Trzecia linia metra w Warszawie. Już jest wstępna analiza przebiegu trasy i lokalizacji stacji

Obraz Free-Photos z Pixabay

Otrzymaliśmy raport wstępny do Studium Technicznego dla trzeciej linii metra, która w pierwszym etapie obejmuje Pragę-Południe – poinformował w czwartek stołeczny ratusz. Chodzi m.in. o wstępną analizę w zakresie przebiegu linii i lokalizacji stacji.

Jak dodała w rozmowie z PAP rzecznik ratusza Karolina Gałecka, przetarg na projekt III linii najprawdopodobniej zostanie ogłoszony pod koniec roku, gdy gotowa już będzie kompleksowa koncepcja przebiegu trzeciej nitki podziemnej kolei.

Praga-Południe to druga pod względem liczby mieszkańców dzielnica Warszawy z bardzo intensywną zabudową mieszkaniową. Budowa metra na Pradze-Południe ma umożliwić sprawną obsługę komunikacyjną osiedli położonych na trasie przebiegu linii: Kamionek, Grochów Centrum, Grochów Kinowa, Grochów-Południe, Gocław.

„Wyniki wstępnej analizy wariantów przebiegu linii i usytuowania stacji wskazują jednoznacznie jako najkorzystniejszy przebieg linii M3 na Pradze-Południe w lokalizacji: Dworzec Wschodni – wzdłuż ulicy Kijowskiej, na wprost budynku Dworca PKP Warszawa Wschodnia; Mińska – wzdłuż ulicy Podskarbińskiej, na północ od skrzyżowania z ciągiem Stanisławowska-Dwernickiego; Rondo Wiatraczna – po północnej stronie ronda Wiatraczna, wzdłuż ul. Grochowskiej; Ostrobramska – wzdłuż ul. Zamienieckiej, przy skrzyżowaniu z Ostrobramską, Gocław – wzdłuż ul. Fieldorfa, na skrzyżowaniu z ul. Bora-Komorowskiego” – czytamy w komunikacie.

Źródło: PAP