Informacje

Turcja i Katar finansują islamską rewolucję w Europie

Fot. Pixabay

Katar i Turcja finansują sieci Bractwa Muzułmańskiego w całej Europie – pisze jihadwatch.org.

Raport Międzynarodowego Centrum Badań nad Radykalizacją w King’s College w Londynie, nosi tytuł: „The Islamic Movement in Britain”. Czołowy brytyjski think tank doszedł do wniosku, że Katar i Turcja finansują i wspierają połączoną sieć organizacji Bractwa Muzułmańskiego w całej Europie.

W raporcie znaleziono wiele powiązań między różnymi organizacjami. „Na przykład istnieje sieć grup, z których większość ma swoje korzenie w Bractwie Muzułmańskim i które zajmują się Palestyną. Grupa ta obejmuje Brytyjskie Stowarzyszenie Muzułmańskie, Brytyjską Inicjatywę Muzułmańską, Muzułmański Dom Pomocy Społecznej, Europejski Instytut Nauk Humanistycznych, Fundację Kordoby, Palestyńskie Centrum Powrotów oraz Palestyński Fundusz Pomocy i Rozwoju (Interpal)”. Inna grupa obejmuje muzułmańskie organizacje charytatywne, takie jak Muslim Aid, Muslim Hands, Human Appeal, Education Aid for Palestinians i Islamic Relief.

W raporcie stwierdzono liczne powiązania finansowe między Bractwem Muzułmańskim a innymi organizacjami a sponsorami z wymienionych krajów. Przykładowo w zeszłym roku wyszło na jaw, że „szef katarskiej organizacji charytatywnej, która założyła stronę internetową instruującą muzułmanów, by nienawidzili Żydów i chrześcijan, otrzymał ponad 28,2 mln funtów darowizn na konto funduszu dobroczynnego”.

Brytyjczycy obserwują stałą ekspansję tureckiej obecności w sieci. „Za pośrednictwem organizacji Qatar Charity, Doha wydała ogromne sumy pieniędzy na projekty związane z European Brotherhood” – czytamy w raporcie. „Przegląd tych projektów pozwala zobaczyć nie tylko na to, w jakim stopniu Katar finansuje islam w Wielkiej Brytanii i reszcie Europy, ale także uświadomić sobie, w jaki sposób organizacje brytyjskie, europejskie i katarskie są powiązane poprzez współpracę, ich różnorodne role oraz kluczowy personel. Innym ważnym graczem na światowej scenie Ruchu Islamskiego, sojusznika Kataru, jest Turcja” – uważają autorzy raportu. 

Źródło: jihadwatch.org