Informacje

Tusk drwi z rządu PiS i premiera Morawieckiego. Chodzi o szczepionki. Tusk „tak żałosny, że aż osłabia”

By The White House from Washington, DC - President Trump's Trip Abroad, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70995331

Kiedy premier mówi, że sobie poradzi z dystrybucją szczepionki, to trzeba mu wierzyć. Szczepionkę na grypę rozprowadzili błyskawicznie, zanim się pojawiła w aptekach – napisał na Twitterze były szef rządu Donald Tusk.

Tusk nawiązał w ten sposób do problemów z zakupem szczepionek na grypę. Do Polski trafiło ich ponad 1,5 mln. Zapotrzebowanie jest jednak dużo większe.

Tio nie pirwszy wpis byłego prremiera na temat szczepionek zapobiegających zarażeniu koronawirusem. Temat szczepionek Tusk poruszył już w poniedziałek. „Jest szczepionka, ale niemiecka. Wynaleziona przez firmę tureckich emigrantów. Co teraz?” – pisał wówczas na Twitterze. Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel określił jego wpis jako „tak żałosny, że aż osłabia”.

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że rozwijany przez niego projekt szczepionki przeciwko Covid-19 ma ponad 90 proc. skuteczności. Firma ogłosiła, że w 2021 r. może wyprodukować do 1,3 mld dawek substancji. Projekt szczepionki jest rozwijany we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE.

Źródło: Twitter