Polska

Tusk szydzi z zaprzysiężenia Dudy. Internauci oburzeni. Ziemkiewicz: „przepoczwarzył się w człowieka pełnego kwasów”

Donald Tusk Źródło: Wikipedia

W czwartek odbędzie się uroczyste zaprzysiężenie na prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym. Część polityków opozycji zastanawia się nad tym, czy pojawić się na uroczystości, niektórzy już zadeklarowali, ze zbojkotują uroczystość.

Już wiadomo, że na zaprzysiężeniu nie zamierzają się pojawić m.in. byli premierzy Włodzimierz Cimoszewicz i Leszek Miller, nie będzie też Bronisława Komorowskiego. Sprawę zaprzysiężenia Dudy skomentował też Donald Tusk, który na Twitterze napisał nie powstrzymując się od złośliwości: : ” Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział w zaprzysiężeniu, uprzedzam, że po słowach „uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji” zarówno Andrzej Duda jak i zgromadzeni powinni zachować powagę”.

Na szyderczy wpis Tuska od razu odpowiedzieli internauci, rozgorzała dyskusja w której większość internautów zaatakowała byłego premiera. „Samemu trzeba było zachować powagę” – napisał jeden z użytkowników Twittera, który dołączył do swojego wpisu zdjęcie Tuska i Putina zrobione po katastrofie smoleńskiej. Ktoś inny napisał : „A ja Panu Panie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej także proponuję zachować powagę gdy Prokuratura Krajowa wezwie Pana Panie kierowniku Donaldzie w celu przedstawienia zarzuty karnego z artykułu 129 kodeksu karnego w kontekście prawdopodobnego zamachu w Smoleńsku…”.

Kolejny internauta dodał: ” Płacz dziecko płacz… bo nigdy nie zostaniesz Prezydentem” a kolejny w podobnym duchu komentuje : „Pan nie miał szansy, żeby w demokratycznych wyborach zostać prezydentem Polski. Teraz tylko wychodzą kompleksy, w obliczu których trudno zachować powagę”.

„Od premiera przez hejtera do grypsera” – podsumowuje wpis Tuska kolejny użytkownik Twittera.

Z kolei Na profilu Rafała Ziemkiewicza pojawił się dziś taki oto wpis.

Źródło: Twitter, se.pl