Informacje

Tusk znowu szydzi z Łukasza Szumowskiego. Tym razem chodzi o wakacje byłego ministra na luksusowym jachcie

By Donald_Tusk,_Karlspreis_2010.JPG: Eukuderivative work: Saibo (Δ) - Donald_Tusk,_Karlspreis_2010.JPG, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10324246

Artysta kabaretowy czy wysoki funkcjonariusz Unii Europejskiej i poważny polityk? Przy okazji dymisji Łukasza Szumowskiego ze stanowiska Ministra Zdrowia Tusk napisał na Twitterze : ” Przecież „Uchadzi!” bylo pod adresem Łukaszenki, nie Łukasza”.

W sobotę rano pojawił się kolejny wpis wymierzony w byłego szefa resortu zdrowia: „Nie wiem, skąd pretensje do pana Szumowskiego za zdjęcia na jachcie milionera. Przecież dwa tygodnie temu mówił, że jest żeglarzem i nie opuści pokładu w trudnej sytuacji” – pisze Donald Tusk.

Komentarz nawiązuje do artykułu w Super Expressie, w którym gazeta informuje, że były Łukasz Szumowski od kilku dni wypoczywa na Wyspach Kanaryjskich. Jak donosi dzienik, były minister zdrowia ma do dyspozycji luksusowy jacht. Łódź należeć ma do biznesmena i konsula honorowego Islandii w Polsce Bogusława Krzysztofa Szemiotha.

Dzisiaj SE kontynuuje wczorajszy artykuł opisując, że obu mężczyzn łączą nie tylko oceaniczne rejsy, lecz także zakon. „Nie jest tajemnicą, że Łukasz Szumowski także jest członkiem zakonu, którego historia liczy sobie blisko tysiąc lat. Chodzi o zakon rycerski Kawalerów Maltańskich, czyli joannitów. Zakon powstał w pierwszej połowie XI w., jeszcze przed krucjatami rycerskimi, w Jerozolimie i istnieje do dzisiaj. Zajmuje się działalnością leczniczą i dobroczynną: prowadzą m.in. szkolenia, zajmują się także terapią zajęciową” – czytamy w SE.  

Źródło: se.pl, Twitter