Polska

Tusk znowu uderza: Im bardziej bezradna i skorumpowana władza, tym groźniejszy wirus

By Donald_Tusk,_Karlspreis_2010.JPG: Eukuderivative work: Saibo (Δ) - Donald_Tusk,_Karlspreis_2010.JPG, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10324246

Od kilku dni Ministerstwo Zdrowia podaje wyższe niż przez ostatni miesiąc liczby nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Działania władz w walce z pandemią skomentował Donald Tusk. Zrobił to jednak tak sprytnie, że nie wiadomo dokładnie o władze, którego kraju chodzi.

„Im bardziej bezradna i skorumpowana władza, tym groźniejszy wirus. Skoro nie możemy na nich liczyć, liczmy na własną ostrożność i odpowiedzialność. Nośmy maski i trzymajmy dystans wszędzie tam, gdzie trzeba. To naprawdę ma znaczenie” – napisał Donald Tusk na Twitterze.

W piątek Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnych 657 przypadkach zakażenia koronawirusem i siedmiu zgonach spowodowanych COVID-19. Jest to najwyższa dzienna liczba zachorowań od początku pandemii koronawirusa w Polsce. Najwięcej nowych przypadków stwierdzono na Śląsku oraz w województwach mazowieckim i małopolskim.

Sądząc z wykresu dotyczącego liczby zgonów z powodu Covid-19 na milion mieszkańców i interpretując na tej podstawie uwagę Donalda Tuska, najbardziej skorumpowane władze mają: Belgia, Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy i Szwecja.

Źródło: Twitter