InformacjeŚwiat

TYLKO U NAS! Amerykańskie media ujawniają biznesowe powiązania Joe Bidena z komunistycznymi Chinami

Fot. Twitter

Fundusz powiązany z synem kandydata na prezydenta – Hunter Bidenem pomógł chińskiej firmie wojskowej zdobyć producenta części samochodowych ze stanu Michigan. 

Afera w amerykańskiej polityce. Media ujawniły, że fundusz inwestycyjny o nazwie Bohai Harvest RST (BHR), będący częściowo własnością syna Bidena, Huntera i pasierba Sekretarza Stanu Johna Kerry’ego, Chrisa Heinza, odegrał istotną rolę w ułatwieniu sprzedaży producenta części samochodowych Henniges Automotive z siedzibą w Michigan, jednemu z głównych chińskich producentów samolotów wojskowych, Aviation Industry Corporation of China (AVIC).

Chodzi o transakcję z 2015 r. , która była zatwierdzona przez administrację Obamy i jej Komitet ds. Inwestycji Zagranicznych w Stanach Zjednoczonych (CFIUS), zaledwie 15 miesięcy po tym, jak Stany Zjednoczone publicznie dodały jedną ze spółek zależnych AVIC do czarnej listy Departamentu Handlu.

Komentatorzy zauważają, że kilka miesięcy potem wojska USA wznowiły patrole na Morzu Południowochińskim z powodu wzmożonej agresji militarnej Pekinu w regionie, gdzie wykorzystywane są… wojskowe samoloty produkowane przez firmę AVIC! Natomiast w czerwcu Pentagon umieścił cały konglomerat AVIC na liście firm podlegających przyszłym sankcjom ze względu na jego powiązania z Armią Ludowo-Wyzwoleńczą.

Konserwatywni senatorowie republikańscy zwracali wielokrotnie administracji Białego Domu uwagę na konflikt interesów funduszu związanego z rodziną Bidenów. Joe Biden wraz synem, mieli wspólnie latać do Pekinu, aby załatwiać interesy funduszu inwestycyjnego. Jedną z inwestycji było kupno udziałów  w 2014 r. w China General Nuclear Power Corp., największą chińską firmę zajmującą się energią jądrową. 

„W 2016 roku firma została oskarżona wraz z inżynierem nuklearnym Szuhsiung „Allen” Ho o spisek mający na celu pomoc Chinom w nielegalnym uzyskaniu „wrażliwej i kontrolowanej” technologii nuklearnej ze Stanów Zjednoczonych. Ho, naturalizowany obywatel amerykański, przyznał się do winy i został skazany na dwa lata więzienia” – pisze portal justthenews.com

Zarzuty mogą poważnie zaszkodzić Joe Bidenowi. Administracja Donalda Trumpa utrzymuje ostry kurs w kontaktach z Chinami i oskarża Pekin o celowe wywołanie kryzysu pandemii koronawirusa, która uczyniła spustoszenie w amerykańskiej gospodarce. 

Źródło: justthenews.com