Świat

Tysiące ludzi ruszyło do Nazare w Portugalii, żeby oglądać gigantyczne kilkunastometrowe fale i surferów (wideo). Policja zamyka kurort

Fale portugalia Nazare. Źródło: Twitter

Policja z Portugalii zablokowała w czwartek kilka dróg dojazdowych do kurortu Nazare. Celem akcji było powstrzymanie tysięcy ludzi, którzy łamiąc zasady epidemiczne, chcieli zobaczyć wysokie fale oceaniczne i odważnych surferów. Pomimo prób wielu udało się przedostać w okolice popularnego kurortu położonego na środkowym wybrzeżu tego kraju.

W czwartek władze portugalskiego miasta oraz portu Nazare zakazały wstępu na teren sąsiadujący z miejscową latarnią morską, z którego można podziwiać kilkunastometrowe fale. Przedstawiciel policji morskiej Zeferino Henriques wyjaśnił, że podczas czwartkowego popołudnia funkcjonariusze podjęli liczne interwencje służące likwidacji zgromadzenia tysięcy pasjonatów wysokich fal.

Wiele osób nie przestrzega dystansu społecznego, aby popatrzeć, jak na niebezpiecznych falach radzą sobie surferzy.

To wręcz nieprawdopodobne, ale ta cienka linia na fali i ta mała kropka na jej poczatku to surfer mknacy po gigantycznej fali.


Surferzy z całego świata czekają na nadejście wielkich fal w Nazare. Spektakularne widowisko mieli widzowie w tym roku 8 sierpnia.

Źródło: tvn24.pl