Informacje

Uciekł ze szpitala i próbował ukraść karetkę, żeby pojechać nią do domu

Ambulans Obraz Andrzej Rembowski z Pixabay

Do 5 lat więzienia grozi 33-letniemu obywatelowi Ukrainy, który próbował ukraść karetkę spod szpitala w Płońsku. Jak wyjaśniał, chciał wrócić nią do domu, w którym mieszka. O zdarzeniu poinformowała w piątek rzeczniczka miejscowej policji podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

 – Mężczyzna był pijany, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Twierdził, że został potrącony przez samochód osobowy. Nie był w stanie jednak podać bliższych okoliczności tego zdarzenia – przekazała Drężek-Zmysłowska. W trakcie oczekiwania na wyniki badań, mężczyzna zaczął się awanturować. Następnie uciekł z budynku, wsiadł do zaparkowanej na terenie przyszpitalnym karetki pogotowia, służącej do przewozu odpadów medycznych, i próbował nią odjechać. Został zatrzymany przez ratownika medycznego przed szlabanem bramy wyjazdowej.

Policjantom powiedział, że wsiadł do karetki, bo chciał się ogrzać. Gdy zobaczył kluczyki, postanowił tym pojazdem wrócić do swojego miejsca zamieszkania, do jednej z miejscowości na terenie gminy Płońsk.

Źródło: tvp.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *