PolskaVideo

Uzbrojeni w maczety emigranci zaatakowali w Polsce kobietę! „Śledczy nie wykluczają, że do pobicia doszło na tle religijnym”. (film)

fot. Youtube, screen ekranu z filmu

Do ataku doszło na terenie województwa łódzkiego. Świadek zarejestrował na nagraniu, jak grupa mężczyzn dopuszcza się ataku z użyciem ostrych narzędzi na kobietę i czterech mężczyzn. Funkcjonariusze policji ujawnili, w jakim stanie są poszkodowani i kim byli napastnicy.

Na początku myślano, że atakującymi byli Ukraińcy, lecz okazało się to nieprawdą. Sprawcy są Gruzinami.

„TVP Łódź” podaje, że atak nastąpił na ulicy Kutnowskiej w Krośniewicach. Brało w nim udział kilkanaście uzbrojonych w maczety osób. Sierż. szt. Justyna Filipczak z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie potwierdziła, że dwoje uczestników jest poszkodowanych i obecnie pozostaje w szpitalu.

Z poczynionych na chwilę obecną ustaleń wynika, że dwie osoby zostały poszkodowane. Przebywają obecnie w szpitalu w Kutnie – informuje sierż. szt. Justyna Filipczak z KPP w Kutnie.

Funkcjonariusze kutnowskiej policji wciąż prowadzą czynności, które mają na celu ustalenie okoliczności napaści. Sierż. szt. Justyna przyznaje, że obecnie trwa zbieranie materiału dowodowego. Według „Wiadomości-Łódź.pl” śledczy nie wykluczają, że do pobicia doszło na tle różnic narodowościowych lub wyznaniowych.

Według „Kutno.net” w związku ze sprawą policja zatrzymała łącznie 14 osób. Podejrzani mają od 21 do 50 lat i mieszkają w tym samym hostelu oraz pracują w jednym zakładzie pracy.

W mediach pojawiały się sprzeczne informacje odnośnie ich narodowości. Niektóre informowały o tym, że napastnicy byli Ukraińcami. Ostatecznie potwierdzono, że chodziło o obywateli Gruzji.

Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, podał, że za pobicie sprawcom grożą 3 lata więzienia. Potwierdził również zastosowanie wobec zatrzymanych środków zapobiegawczych. Otrzymali policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się z ofiarami napaści.

źródło: tvp.łódź. kutno.net o2