Świat

W Indiach niezidentyfikowana choroba wywołująca m.in. wymioty i napady padaczkowe

Fotobilly cedeno,pixabay

Co najmniej jedna osoba zmarła, a ponad 200 trafiło do szpitali w stanie Andhra Pradeś w Indiach w związku z niezidentyfikowaną chorobą wywołującą m.in. wymioty i napady padaczkowe – podał w poniedziałek serwis internetowy BBC News.

Choroba, wywołująca szereg objawów, w tym mdłości, omdlenia czy napady padaczkowe, pojawiła się w miniony weekend w 200-tysięcznym mieście Eluru. Lekarze badają jej przyczynę. Pierwsze doniesienia indyjskich mediów sugerowały, że mogło nią być spożycie zanieczyszczonej wody. Choroby nie wywołał koronawirus, bo u wszystkich pacjentów testy dały wynik negatywny.

Jak powiedział gazecie „Indian Express” jeden z lekarzy w miejscowym szpitalu, wielu z chorych – zwłaszcza dzieci – skarżyło się na piekące oczy i nagłe wymioty.

„Niektórzy tracili przytomność lub dostawali napadów” – informuje gazeta.

Według „India Today” do szpitala trafiły co najmniej 292 osoby, w tym 46 dzieci, z czego 140 zostało wypisanych ze szpitala, zaś jedna zmarła. Był to 45-letni mężczyzna, który zmarł po przetransportowaniu do szpitala w pobliskim mieście Widźajawada. 

Źródło:BBCNews/polsatnews