Informacje

W państwowym radiu we Francji słowo „chrześcijanie” jest niecenzuralne

Twitter

Publiczna stacja radiowa France Inter ocenzurowała reklamę stowarzyszenia L’Oeuvre d’Orient, zawierającą słowo „chrześcijanie”. Zdaniem dyrekcji stacji decyzja ta wynika z obowiązku przestrzegania neutralności religijnej – podał dziennik „Le Figaro”.

Stowarzyszenie L’Oeuvre d’Orient od 164 lat wspiera chrześcijan na Wschodzie, finansując ich działania społeczne, szkoły, szpitale i przychodnie we wszystkich krajach, w których mieszkają.

Władze radia zaproponowały, by działacze charytatywni ze stowarzyszenia w materiale zamiast o wschodnich chrześcijanach mówili o swoich „dziełach na rzecz Bliskiego Wschodu”.

W oświadczeniu France Inter tłumaczy, że „wielu” słuchaczy nie życzy sobie słuchać tego typu reklam, które zakłócają przestrzeganie neutralności religijnej.

– Taki sposób interpretacji jest niedopuszczalny. Przekształca chwalebny sekularyzm w agresywny ateizm. L’Oeuvre d’Orient nie może zaakceptować tej karykatury sekularyzmu skierowanej do dyskryminowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie – stwierdził bp Pascal Gollnisch, zwracając się do Radia France o zmianę stanowiska.

źródło: wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *