Informacje

Warszawa. PO przeciw uchwale potę­pia­jącej profanację i dewastacje pomników w stolicy. Uli­cy im. Lecha Ka­czyńskiego nie będzie

Obraz Mateusz Wyszyński z Pixabay

Po godz. 14 w czwartek rozpoczęła się sesja Rady Warszawy, na której radni zdecydują, czy udzielić prezydentowi miasta absolutorium z wykonania budżetu w 2019 r. Z porządku wykreślono projekt uchwały zakładający zmianę nazwy al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego. Radny PiS Błażej Poboży poinformował, że klub Platformy głosował również przeciw wprowadzeniu pod obrady uchwały potępiającej profanacje i dewastacje pomników w stolicy.

Zapowiadany przez radnych PiS projekt uchwały dotyczący zmiany nazwy al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego został wykreślony z porządku na wniosek szefa klubu radnych KO Jarosława Szostakowskiego.

Prezydent Lech Kaczyński, który zginął w katastrofie smoleńskiej, był już patronem tej stołecznej ulicy w wyniku dekomunizacji. Decyzją Naczelnego Sądu Administracyjnego, który z przyczyn formalnych podtrzymał uchylenie zarządzeń wojewody w tej sprawie, ulica jednak ponownie stała się aleją Armii Ludowej.

źródło:tvpinfo