Polska

Warszawa stworzy homohostel. Trzaskowski potwierdza

Fot. Pixabay

W stolicy powstanie hostel do osób LGBT+ – potwierdził Ratusz.

Dwoje radnych stołecznych Agata Diduszko-Zyglewska i Marek Szolc (KO) zwrócili się do prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego z interpelacją w sprawie realizacji podpisanej przez niego w ubiegłym roku „Deklaracji – Warszawska Polityka Miejska na rzecz Społeczności LGBT+”. 

Radni Koalicji Obywatelskiej zwrócili się m.in. o przyspieszenie działań mających na celu utworzenie hostelu dla lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transpłciowych. W odpowiedzi wystosowanej przez ratusz w imieniu Trzaskowskiego napisano, że „działania związane z utworzeniem hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ są przedmiotem rozmów i analiz wewnątrz urzędu oraz z organizacjami społecznymi z doświadczeniem w tym obszarze”.

Według informacji ratusza, „podjęte zostaną prace z udziałem strony społecznej nad wypracowaniem długofalowego rozwiązania opartego o mechanizm ekonomii społecznej”. Podkreślono, że „do tego czasu wdrożone zostanie rozwiązanie przejściowe, najprawdopodobniej w formie wieloletniego konkursu dla organizacji pozarządowych na realizację programu wspierającego osoby LGBT+ w osiąganiu samodzielności życiowej”.

Co oznacza „osiąganie samodzielności życiowej” w przypadków osób LGBT i w jakich przypadków będzie można korzystać z hostelu, który kojarzy się raczej z turystyką, Ratusz nie wyjaśnił. 

Źródło: dziennik.pl