Polska

Wiadomo już co Polacy myślą o działaniu aktywistów z LGBT. Surowa ocena w sondażu

LGBT symbol. Obraz Boris Štromar z Pixabay

63 proc. Polaków zgadza się z opinią, że cześć aktywistów LGBT zachowuje się zbyt agresywnie wobec reszty społeczeństwa – wynika z badania pracowni Social Changes, przeprowadzonego dla portalu wpolityce.pl. 

Na pytanie „Czy zgadza się Pani/Pan z opinią, że część aktywistów LGBT w Polsce zachowuje się zbyt agresywnie wobec reszty społeczeństwa?”, odpowiedź „zdecydowanie tak” wybrało 41 proc. badanych, a „raczej tak” – 22 proc. (łącznie 63 proc.). Odpowiedź „zdecydowanie nie” wskazało 7 proc., a „raczej nie” wybrało 13 proc. ankietowanych (łącznie 20 proc.).

Pracownia Social Changes zbadała także zależność pomiędzy sympatiami politycznymi a opinią na temat działań aktywistów LGBT w Polsce. Jak się okazało, z poglądem o agresywności środowisk LGBT zgodziło się 85 proc. wyborców Andrzeja Dudy (przeciwko było 5 proc.) i 45 proc. Rafała Trzaskowskiego (przeciw – 41 proc.).

Jak informuje firma przeprowadzająca ankiety, badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym, w dniach 28-31 sierpnia 2020 roku, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1078 osób.

Źródło: tvp.info