Informacje

Wiceminister zdrowia zrezygnował ze stanowiska

Janusz Cieszyński Źródło: Wikipedia CC By Ministerstwo Zdrowia - http://web.archive.org/web/20200301160254/https://www.gov.pl/web/zdrowie/janusz-cieszynski, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87595977

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował, że rezygnuje ze stanowiska w Ministerstwie Zdrowia. „Zmieniło się na moich oczach”, „to z pewnością jeden z najważniejszych resortów i wszyscy jego pracownicy zasługują na to, co najlepsze” – napisał.

Szczegóły swojej decyzji ustępujący wiceminister przedstawił w obszernym poście na Facebooku. Napisał, że była ona „kilkukrotnie już odkładana, ale dzięki temu też dobrze przemyślana”. Dodał, że „całościową ocenę” swoich dokonań w resorcie pozostawia innym osobom. Przyznał, że „z kilku rzeczy jest zadowolony”. Wymienił tu między innymi projekt P1, czyli platformę, która obejmuje miedzy innymi e-recepty.

Dalej wskazał, że podczas jego pracy „ruszyły strukturalne zmiany w NFZ”, a Fundusz ma „najwyższe w historii badań odczyty wskaźnika zaufania i stopniowo, krok po kroku, następuje jego transformacja od środka i względem otoczenia”. Cieszyński dodał, że w ramach swoich obowiązków uczestniczył „w kluczowych negocjacjach MZ z partnerami”.

„Na moich oczach zmieniło się też Ministerstwo Zdrowia. Jest tu dziś nie tylko mniej papieru i papierologii, ale przede wszystkim lepsze warunki do pracy. To z pewnością jeden z najważniejszych resortów i wszyscy jego pracownicy zasługują na to, co najlepsze” – napisał. „Nigdy nie otrzymałbym tej szansy, gdyby nie zaufanie którym obdarzyli mnie Łukasz Szumowski i Mateusz Morawiecki. Nie byłbym też w stanie jej wykorzystać, gdyby nie ich wsparcie” – dodał.

Swój wpis podsumował słowem podziękowania dla rzecznika Ministerstwa Zdrowia. „Ostatnie miesiące, oprócz pracy takiej, jaką znałem, spędziłem także na tłumaczeniu decyzji, które podejmowałem w czasie epidemii. Nieocenione wsparcie w tym trudnym okresie, zarówno jako profesjonalista jak i kolega, dał mi w tym czasie Wojtek Andrusiewicz. Zawsze będę o tym pamiętał” – napisał.

Janusz Cieszyński funkcję wiceministra zdrowia pełnił od 2018 roku.

Źródło: Facebook, Twitter, tvn24.pl