Informacje

Paweł Rabiej zdymisjonowany przez Trzaskowskiego. Wyjechał na urlop bez jego zgody

fot. Twitter

Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za służbę zdrowia wyjechał za granicę – ustalili dziennikarze „Faktów” TVN. Wściekły jest Rafał Trzaskowski, bo po pierwsze o niczym nie wiedział i na żaden wyjazd nie dał zgody, po drugie – to czas, gdy cały ratusz walczy ze skutkami pandemii i – zdaniem rozmówców stacji – Rabiej powinien być na miejscu, w Warszawie. 

„Zgodnie z zaleceniem lekarzy po przejściu ostatnio COVID i komplikacjach pocovidowych mam zalecenie urlopu zdrowotnego i go odbywam. Uczestniczę zdalnie we wszystkich kluczowych spotkaniach dotyczących sytuacji zdrowotnej” – napisał Paweł Rabiej w wiadomości sms-owej wysłanej do dziennikarzy TVN.

W kolejnym SMS-ie dodaje, że dochodzi do zdrowia „w warunkach wskazanych przez lekarza”, bo po przebytej chorobie „organizm jest bardzo osłabiony i podatny na kolejne ciężkie zakażenia”. „Chcę jak najszybciej wrócić do zdrowia bez ryzyka komplikacji po chorobie, rekonwalescencja w warunkach wskazanych przez lekarzy jest kluczowa” – zapewnia.

– Co mam powiedzieć? Przecież to drugi Petru i druga Madera – komentuje dla stacji poseł Platformy Obywatelskiej.- Każdego dnia trwa walka o miejsca w szpitalach, o respiratory. A wiceprezydent, który za to odpowiada nie widzi problemu, żeby się ulotnić. Z zagranicy będzie to załatwiał? Ręce opadają – dopowiada poseł.

Kilka godzin po ujawnieniu tej informacji okazało się, że Paweł Rabiej został zdymisjonowany.

Trzaskowski: Wiceprezydent udał się na urlop bez mojej wiedzy

„Podjąłem decyzję o dymisji wiceprezydenta Pawła Rabieja” – poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dodał, że decyzja jest związana z tym, że wiceprezydent odpowiedzialny za obszar zdrowia w ratuszu w trudnej sytuacji epidemicznej udał się na urlop bez jego zgody.

Źródło: Fakty TVN, tvnwarszawa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *