Polska

Wielka manifestacja patriotyczna w …samochodach. #ŚWIĘTUJbezpiecznie 11 listopada! O co chodzi?

polska flaga Źródło:Twitter

Gazeta Polska postanowiła zorgazniowac akcję #ŚWIETUJbezpiecznie, czyli uhonorowanie Święta Niepodległości 11 Listopada w oflagowanych samochodach. Taki sposób obchodów popiera poseł i były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. – To formuła bezpieczna dla uczestników i społeczeństwa – podkreśla wiceprzewodniczący Prawa i Sprawiedliwości. „I widowiskowa” – dodaje w wypowiedzi dla portalu niezależna.pl.

Chodzi o to, by oflagować swoje samochody i 11 listopada wyjechać na ulice polskich miast. – Jest tylko jeden bezpieczny sposób uczestnictwa w demonstracji wymyślony w USA: nie wychodzić z samochodu. Jak ktoś już musi jechać i demonstrować, to tylko tak – tłumaczy Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”

-Jest to model demonstracji uzgodniony z szeregiem środowisk narodowych, które wyraziły akceptację –mówi poseł Macierewicz.

Tych, którzy chcieli wziąć udział w Marszu Niepodległości, GP namawia do tego, by skorzystali właśnie z tej formuły. „Stwórzmy karawanę samochodów z biało-czerwonymi flagami. Namawiamy do tego również organizatorów Marszu” – apeluje gazeta.

Źródło: niezależna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *