Świat

Lockdown w Europie. Najwięcej obostrzeń wprowadzają Włochy m.in. godzinę policyjną

Obraz DEZALB z Pixabay

Lockdown we Włoszech. Nowe surowe ograniczenia.

W całym kraju późnym wieczorem zostanie wprowadzona godzina policyjna – lockdown kraju osiągnie więc jeden z wyższych poziomów w Europie.

Premier zapowiedział, że zamknięte będą sale gier hazardowych, muzea, wystawy i galerie sztuki. Natomiast w weekendy będą zamknięte wszystkie centra handlowe. Ograniczono do połowy górny limit pasażerów w środkach komunikacji.

W szkołach średnich nauczanie będzie się odbywać przez internet. Wprowadzone zostaną ograniczenia w podróży między niektórymi regionami. W regionach szczególnie dotkniętych pandemią obowiązywać będą dodatkowe ograniczenia.

Lockdown w Europie. Coraz ostrzejsze obostrzenia.

Włochy to kolejny kraj, który znacząco zwiększa restrykcje. Lockdown wprowadziła już m.in. Francja, gdzie obowiązywać ma nawet zakaz sprzedaży niektórych towarów, Wielka Brytania czy, Austria oraz Irlandia. Premier Francji Jean Castex w niedzielę wieczorem zapowiedział, że rząd od najbliższego wtorku 3 listopada zakaże sprzedaży w supermarketach produktów i towarów, które nie są niezbędne. 

To, jak niepokojąco zaczyna wyglądać sytuacja w wielu regionach Europy, dobrze widać na mapie aktualizowanej przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Czerwonych obszarów, gdzie liczba zakażeń w ciągu 14 dni w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców przekracza 120, jest już bardzo dużo. 

Niżej, dla porównania, mapa sprzed tygodnia. Wyrażnie widać, że liczba zachorowań znacznie wzrosła.

Europa, mapa zachorowań na Covid-19 – Źródło Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.