InformacjeMuzyka

Włodzimierz Korcz na kwarantannie. Znany kompozytor ma koronawirusa

By Przemek Więch - photographed by Przemek Więch, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=181948

Tuż przed festiwalem w Opolu dowiadujemy się, że kompozytor Włodzimierz Korcz ma koronawirusa. Czeka go teraz kwarantanna. Od 4 września widzowie TVP będą mogli oglądać 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Dla wielu muzyków to co roku wyjątkowe wydarzenie. Tym razem podczas festiwalu 45-lecie pracy artystycznej będzie obchodziła Alicja Majewska. Zaprosiła do współpracy m.in. Włodzimierza Korcza, znanego kompozytora, z którym już nie raz współpracowała. Niestety, pojawiła się niepokojąca wiadomość.

– Mam koronawirusa. Jest bezobjawowy. Czekam na wyniki kolejnego wymazu, miałem go wczoraj – powiedział Korcz w rozmowie z „Super Expressem”.

– Wszystko wskazuje na to, że nie będę mógł pojechać do Opola. Alicja zostanie sama. Jestem jednym z wielu podobnych przypadków. Nie wolno mi się nigdzie ruszyć, jestem na kwarantannie – dodaje Korcz.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy artysta dowiedział się o diagnozie. Wie natomiast, w jaki sposób doszło do zarażenia.

– Zaraziłem się na próbie. Na miejscu były osoby, które go miały. Miałem delikatny kaszel, poszedłem do lekarza i okazało się, że to zapalenie krtani, przy okazji wykonano test i wyszedł pozytywny. Nawet jeśli się przestrzega wszystkich procedur, to można się zarazić. Wszystko to polega na szczęściu. Albo się je ma, albo nie – wyjaśnia Korcz.

źródło:super express