Świat

Włosi zakazują Halloween. Oficjalnie – z powodu koronawirusa

Fot. Pixabay

W tym roku nie będzie zabaw halloweenowych w niektórych regionach Italii. Pierwsza tego  rytuału o satanistycznej konotacji zakaże Kampania. Poinformował o tym fakcie w telewizji RAI szef włoskiego regionu Kampania Vncenzo De Luca. 

–  Halloween to idiotyzm. Podczas gdy my liczymy łóżka w szpitalach dla chorych na Covid–19, są kretyni, którzy szykują się do obchodów – powiedział. – W weekend Halloween zamkniemy wszystko o godz. 22. Halloween to ogromny idiotyzm, głupi amerykanizm, który sprowadziliśmy też do naszego kraju – zapewnił polityk.  

To już kolejna w ostatnich dniach ostra wypowiedź gubernatora tego południowego regionu Włoch na temat obchodów 31 października. Wszystko wskazuje więc na to, że zabroni on zabaw tego dnia na ulicach, placach i w lokalach.

Przedstawiciele branży specjalizujący się w sprzedaży artykułów na Halloween są na serio przerażeni. Z powodu pandemii w tym roku obroty tego biznesu spadną z 300 do 65 mln euro, czyli aż o 78 proc. – donosi dziennik „La Repubblica”.

Źródło: TVP Info, PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *