HistoriaInformacje

Trzaskowski przekazał prawie 2 mln złotych agentce SB, która inwigilowała ks. Blachnickiego

Źródło: narodowcy.net

Rafał Trzaskowski stał się bohaterem zagranicznych mediów. Włoski portal katolicki Lanuovabq.it zauważył, że prezydent Warszawy przekazał dużą sumę pieniędzy aktywistce LGBT. Nie byłoby w tym nic dziwnego, że jest to była agentka SB, która była podejrzewana o otrucie ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela ruchu Światło-Życie.

W artykule przedstawiono sylwetkę ks. Blachnickiego, który był prześladowany zarówno przez nazistów, jak i komunistów. Przez hitlerowców był nawet skazany na śmierć. Po wojnie zaangażował się w działalność w chrześcijańskim ruchu Światło-Życie. Spędził ponad cztery miesiące w katowickim więzieniu. Zmuszony do emigracji ostatnie lata życia spędził w Carlsbergu w Niemczech Zachodnich. 

Jolanta Gontarczyk, wówczas nazywała się Lange, prowadziła tam działalność agenturalną pod nadzorem komunistycznych służb specjalnych. Jej zadaniem było inwigilowanie duchownego. W artykule wskazano, że Gontarczyk miała być jedną z ostatnich osób, która widziała ks. Blachnickiego przed jego tajemniczą śmiercią. Serwis pisze, że ksiądz mógł zostać otruty oraz że wznowiono śledztwo IPN przeciw Lange.

Lange obecnie zajmuje się między innymi promocją środowiska LGBT, feminizmu i aborcji. W ubiegłym roku wystąpiła z Trzaskowskim na konferencji prasowej w trakcie tak zwanych V Warszawskich Dni Różnorodności, zaś w grudniu ubiegłego roku na podstawie zarządzenia prezydenta Warszawy wyznaczono dotację na prowadzenie Centrum Wielokulturowego w Warszawie, którego głównym operatorem jest fundacja Jolanty Lange. Zapisana kwota to 1,85 mln zł. 

Obecnie trwa proces beatyfikacyjny ks. Blachnickiego. We wrześniu 2015 roku watykańska Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych zaakceptowała dokumentację procesu diecezjalnego, co potwierdził papież Franciszek, wydając zgodę na promulgowanie dekretu o heroiczności jego cnót. Odtąd przysługuje mu tytuł Czcigodnego Sługi Bożego.

Źródło: tvp.info