Polska

Wniosek o areszt dla trzech kontrolerów ze Smoleńska. Zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lotniczym

Źródło: Twitter

Prokuratura Krajowa potwierdziła Informacyjnej Agencji Radiowej, że zespół śledczy nr 1 w PK wystąpił do jednego z sądów rejonowych w Warszawie o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec trzech kontrolerów z lotniska Smoleńsk-Północ, którzy pełnili tam służbę w kwietniu 2010 roku. Mają oni postawione zarzuty z artykułu 173., czyli spowodowania katastrofy w ruchu lotniczym, skutkującym śmiercią wielu osób.

– Rozumiem, że jeżeli wydano takie postanowienie, to wnioski śledczych muszą być w tej sprawie jednoznaczne – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS i dodał – Jak rozumiem, w tej sytuacji powinniśmy zwrócić się o pomoc prawną do Rosji, pytanie, czy Rosjanie będą chcieli współpracować. Jak do tej pory, we wszystkich sprawach dotyczących tego, co wydarzyło się w Smoleńsku w 2010 roku byli dość niechętni do współpracy.

Jak jednak zaznaczył polityk, postępowanie Moskwy „nie znaczy, że nasza prokuratura ma odłożyć sprawę na półkę”. – Mam nadzieję, że to jeden z małych kroczków i w końcu, dzięki uporowi i determinacji, dowiemy się tak, żeby nikt nie miał wątpliwości, co wydarzyło się tego fatalnego dnia w Smoleńsku – mówił Radosław Fogiel w Polskim Radiu.

Źródło: polskieradio24.pl