Świat

Wojsko od rana na ulicach Mińska. Nie działa mobilny Internet. Szykuje się kolejna niedziala protestów na Białorusi

Mińsk w niedzielę rano Źródło: Twitter/TUT.BY

„Mińsk. Od 9 nad ranem. Nie pracuje mobilny Internet, w centrum zamknięto wszystkie stacje metra i dowożą tam wojsko” – napisał rano w niedzielę na Twitterze Andrzej Poczobut, członek Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi.

Jak podaje portal TUT.BY , ponownie, w niedzielę mieszkańcy Mińska napotykają na problemy z mobilnym internetem i zamkniętymi stacjami metra. Jak podaje Metro, stacje zostały zamknięte ” w celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom”.

„Drodzy subskrybenci! Dziś w Mińsku, w ramach działań prowadzonych przez organy państwowe na rzecz bezpieczeństwa bezpieczeństwa, dostęp do Internetu jest ograniczony, co doprowadziło do spadku usług. Jest nam jest z przykro z powodu tej sytuacji” – podała w komunikacie jedna a sieci komórkowych.

Jak przypomina portal TUT.BY, trudności z dostępem do mobillnego internetu w Mińsku pojawiają się w każdą niedzielę. Już na początku września towarzyszyły temu komunikaty, że „dostęp jest ograniczany w ramach działania przez organy państwowe”.

Źródło: TUT.BY, Twitter