Informacje

Wraca przymusowa kwarantanna? Wirus nie odpuszcza. Rząd się zastanawia

Fot. Pixabay

Niepokojące informacje dla Polaków, którzy przebywają na zagranicznych wakacjach. Niebawem może wrócić przymusowa kwarantanna. Taki pomysł jest rozważany w przypadku niektórych krajów. Ostatnie dni pokazują, że koronawirus nie jest w odwrocie. Liczba potwierdzonych przypadków znacznie wzrosła. W czwartek padł nowy rekord i pozytywny wynik testu otrzymało aż 615 osób. Sytuacja staje się niepokojąca.

Wzrost nowych przypadków zauważalny jest nie tylko w Polsce. W niektórych krajach, które opanowały epidemię, następuje nawrót zachorowań na covid -19. Tak jest na przykład w Hiszpanii, a szczególnie w Katalonii.

To sprawia, że rząd poważnie rozważa przywrócenie niektórych obostrzeń. Konkretnie chodzi o przymusową kwarantannę dla osób, które wracają z zagranicy. Potwierdził to rzecznik rządu Piotr Mueller. Podobno polski rząd rozważa przywrócenie obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla powracających z Hiszpanii.

Polska nie jest wyjątkiem, bo inne kraje także myślą nad przywróceniem 14-dniowej kwarantanny. To niepokojące wieści dla Polaków, którzy już są lub planują podróż na zagraniczne wakacje.

Zła wiadomość jest taka, że kwarantanna może zostać przywrócona nawet w ciągu kilku dni. Na razie jednak polski rząd daje sobie dwa tygodnie na ostateczną decyzję. Będzie zależeć ona od tego, jak wygląda sytuacja w poszczególnych krajach.

źródło:o2