Artykuły redakcyjnePolska

Wyjątkowo niefortunny pomysł. Tęczowe maseczki sprawiają wrażenie jakby polskim posłom założono kagańce w barwach Niemiec?

fot. Twitter

Tęczowa flaga symbolizuje środowiska LGBT. Posłowie Lewicy ubrali się i ustawili w ławach sejmowych tak, że przypominali ułożenie kolorów na tęczowej fladze.

Wśród osób, ubranych na kolorowo, były posłanki Lewicy, m.in. Wanda Nowicka, Magdalena Biejat, Joanna Scheuring-Wielgus i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, a także Włodzimierz Czarzasty. Niektórzy mieli też na twarzach maseczki w tęczowe kolory. Trzeba przyznać, że wyjątkowo niekorzystnie ułożyły się te maseczki na fotografiach. Powstało wrażenie, że posłanki i posłowie Lewicy mieli na twarzy maseczki w kolorach flagi Niemiec.

Czyż nie? Mylnie powstaje wrażenie, że oprócz kolorów żółtego, czerwonego i czarnego posłanki i posłowie polskiego Sejmu mają zamknięte usta przez niemieckie barwy. Oczywiście to wina zrolowania innych barw. Ale na fotografiach nie wygląda to zbyt patriotycznie.

Dziwne, że barwy tęczy mają dla części posłów większe znaczenie niż biało-czerwone?

Dobrze, że chociaż ułożenie kolorów jest inne niż we fladze Niemiec, co można zobaczyć powyżej, bo inaczej złośliwi komentatorzy mieliby używanie.