Informacje

Wzór na sukience Agaty Dudy to odzwierciedlenie błyskawicy -symbolu strajku kobiet? Kto ma takie pomysły?

Źródło: Twitter/ Kancelaria Prezydenta

Andrzej Duda i jego małżonka udali się 17 listopada z wizytą dyplomatyczną na Litwę. Strój polskiej pierwszej damy wzbudził w niektórych przekonanie, że to uktyty symbol poparcia dla Strajku Kobiet. Niektórzy żartują, że elegancka sukienka Agaty Dudy zawierała taką właśnie ukrytą wiadomość.

Ja nie wyobrażam sobie, że mogłabym usunąć ciążę, nawet zagrożoną, ale to wynika z moich przekonań i wiary, ale także ze świadomości, że w tej sytuacji miałabym wsparcie rodziny. Stawiam pytanie: czy każdy jest zdolny do heroizmu? Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Mam wątpliwości – stwierdziła kilka tygodni temu Agata Duda Dlatego teraz nie brakuje takich osób, które zaczęły doszukiwać się u Agaty Dudy symbolicznych gestów, które mogłyby świadczyć o jej solidaryzowaniu się z protsetujacymi w Polsce feministkami. Takie sugestie czy też żarty pojawiają się od dwóch dni w mediach społecznościowych.

Prezydent Andrzej Duda i Agada Kornhauser-Duda spotkali się z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą i jego małżonką Dianą Nausediene w Wilnie. Pierwsza dama miała na sobie czarną sukienkę z fioletowymi , pionowymi wstawkami.

Gdyby na siłę chcieć się doszukiwac jakiegos symbolu w tym stroju to może raczej należałoby pomysleć, że fioletowe fragmenty materiału użyte w kreacji pierwszej damy mogły byc związane z obchodzonym 17 listopada Światowym Dniem Wcześniaka, którego fiolet jest symbolicznym kolorem. Tę tezę zdaje się potwierdzać również fioletowy krawat prezydenta Andrzeja Dudy.

Źródło: Twitter, pudelek.pl