Opinie

Zabić Karola Wojtyłę

rys. Paweł Paulus Mazur

To czego nie dokonali zamachowcy – Ali Agca i Juan Fernandez Krohn, próbuje zrobić lewica. Chcą zniszczyć osobę św. Jana Pawła II – jego dobre imię i dorobek. 

Domaganie się zmian ulic „Św. Jana Pawła II” na „Ofiar św. Jana Pawła II”, a właściwie pierwsze próby tego typu w ramach happeningu, są zwiastunem tego, do czego zdolni są wrogowie Kościoła.

Kulturowi barbarzyńcy uderzają w Karola Wojtyłę z premedytacją. Dobrze wiedzą, ile Polacy i świat zawdzięczają temu gigantowi wiary. Wymienić tylko dwie rzeczy: współudział w obaleniu komunizmu i głęboką oraz kompletną naukę o moralności seksualnej człowieka. 

Lewicę uwiera szczególnie druga kwestia. Dlatego dąży do powiązania osoby Papieża-Polaka z pedofilią. Oznaczałoby to moralne unieważnienie jego nauczania, otwierając drogę do rewolucji w Kościele – zniesienia celibatu i uznaniu związków homoseksualnych za równe małżeństwu mężczyzny i kobiety. 

Papieskie nauczanie o małżeństwie i rodzinie jest zawarte w książce „Miłość i odpowiedzialność”, będącej wzorcem encykliki Humanae vitae św. Pawła VIoraz adhortacji apostolskiej Familiaris consortio.

Warto ze smutkiem zauważyć, że postulatom tam zawartym: nierozerwalności małżeństwa i nieingerowania w naturę seksualności (każdy akt małżeński otwarty na życie, „nie” dla aborcji, antykoncepcji i in vitro), sprzeciwia się dziś także większość katolików. 

 Tomasz Teluk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *