DuchowośćKultura

Zakonnice nagrywające rocka z producentami płyt Nirvany zawojowały świat. Musisz tego posłuchać!

Zespół Siervas Źródło: Facebook/Siervas

Te zakonnice robią furorę na całym świecie i mają coraz więcej fanów. Nagrywają albumy z producentami albumów Nirvany i Foo Figters, grają przed papieżem.

Zespół powstał we wrześniu 2014 roku w klasztorze Zakonu Siervas del Plan del Dios, który od 1998 roku znajduje się w Limie, stolicy Peru. Zespół składa się z 12 zakonnic różnych narodowości, które mają wspólna pasję – muzykę rockową. Jedna z nich grała na gitarze, druga na perkusji, trzecia na basie … i tak, rozmawiając i dzieląc się swoimi doświadczeniami postanowiły założyć zespół rockowy. Początkowo chciały grać po prostu podczas mszy świętych. Okazało się jednak, że są tak dobre, ze mogłyby zapełniać kilkunastotysięczne sale koncertowe.

Kompozycje zespołu są inspirowane ich działalnością jako zakonnic, począwszy od ich zobowiązań do porządku religijnego, po kontakt z osobami potrzebującymi pomocy i doświadczeniami zdobytymi podczas ich wizyt religijnych w miejscach takich jak więzienia czy szpitale. 

Rozgłos zapewniły im portale społecznościowe, dzięki nim zespół zyskał międzynarodową sławę. Ich największe osiągnięcie to koncert dla papieża Franciszka I i 200 000 wiernych podczas wizyty głowy kościoła katolickiego w Meksyku w 2016 roku.

Pierwszy przebój zespołu, Confía em Díos, został nagrany w Limie w Peru i charytatywnie pomogli w jego stworzeniu nagrodzeni Grammy producenci muzyczni Joe Martlet i Francisco Muriasa, którzy współpracowali z takimi zespołami jak Foo Fighters i Nirvana. 

Zespół wydał dwa albumy: Ansias que queman, 2014 i Hoy Despierto, 2016. 

Źródło: Wikipedia, YouTube