Polska

„Zapi***j w zaświaty… prosto do piekła” – napisał kołobrzeski urzędnik na wiadomość o śmierci byłego posła PiS Jana Kiliana

Foto:Wikipedia

Jeden z urzędników pracujących w kołobrzeskim magistracie, użwając wulgaryzmów, życzył zmarłemu politykowi PiS, by ten trafił do piekła.

Lokalni politycy domagają się reakcji prezydent miasta.Sprawę opisuje TVP3 Szczecin. Chodzi o podinspektora zatrudnionego w Urzędzie Miasta Kołobrzeg. Mężczyzna w mediach społecznościowych na portalu urzędu miasta, skomentował wiadomość o śmierci byłego posła PiS Jana Kiliana.

„Zapi***j w zaświaty… prosto do piekła” – napisał urzędnik.

Te szokujące słowa odbiły się echem wśród lokalnej społeczności. – Ciężko jest to nawet skomentować, rzecz zupełnie niesłychana – powiedział Maciej Bejnarowicz, przewodniczący klubu PiS w kołobrzeskiej radzie miasta.

Należy walczyć z takimi przejawami nienawiści, bo do czego nas to doprowadzi? To jest jakiś przejaw odczłowieczenia, całkowita dehumanizacja – dodał .

Radni tej partii napisali interpelację do prezydent Anny Mieczkowskiej. Domagają się wyciągnięcia konsekwencji wobec urzędnika, który w magistracie zatrudniony jest od wielu lat.Nie wolno tego pozostawiać bez komentarza.

Jak informuje TVP3 Szczecin, miasto nabiera wody w usta. „Prezydent Anna Mieczkowska z Platformy Obywatelskiej nie chce publicznie potępić skandalicznego wpisu urzędnika” – wskazano.

Rzecznik prezydent miasta przekazał redakcji TVP3 Szczecin dwa zdania komentarza.

„Pani Prezydent podjęła odpowiednie kroki w tej sprawie. Dodatkowo zapowiedziała też organizację wewnętrznego szkolenia, które pomoże zapobiegać w przyszłości takim sytuacjom” – poinformował Michał Kujaczyński. Nie wiadomo jednak, o jakie kroki chodzi.

Źródło: TVP3 SZCZECIN /tvpinfo