Informacje

Zarażona koronawirusem w warszawskim tramwaju. Spanikowani pasażerowie otworzyli drzwi i uciekli

Obraz Henryk Niestrój z Pixabay

Motorniczy jednego z tramwajów w Warszawie w piątkowy wieczór zatrzymał pojazd i wezwał służby. Powodem miała być jedna z pasażerek, która podróżowała zarażona koronawirusem.

Jak podaje portal TVN Warszawa, tramwajem linii 27 w kierunku Koła miała podróżować zakażona koronawirusem pasażerka. Motorniczy zatrzymał pojazd twierdząc, że dalej nie pojedzie. Było to zgodne z procedurami, które nakazują zatrzymanie pojazdu w momencie, gdy osoba zakażona wejdzie do środka.

Motorniczy wezwał na miejsce służby. Nie wiadomo jak doszło do tego, że pozostali pasażerowie sami otworzyli drzwi i uciekli.

TVN Warszawa dodaje, że kobieta miała w ostatnim czasie wrócić z zagranicy, otrzymać pozytywny wynik testu na COVID-19 i sama udać się do szpitala zakaźnego na Woli miejskim tramwajem. W czasie podróży prowadziła rozmowy telefoniczne ze służbami, szukając pomocy. Prawdopodobnie to właśnie zachowanie kobiety zwróciło uwagę motorniczego i współpasażerów.

Przed godziną 22.00 na miejscu pracowały służby, tramwaj został odholowany do zajezdni Wola, gdzie będzie poddany odkażaniu. Motorniczy, pomimo że nie miał bezpośredniego kontaktu z kobietą, przejdzie natomiast kwarantannę. Pasażerów, którzy uciekli nie udało się służbom namierzyć. Nie wiadomo, czy mogli się zarazić.

Źródło: wawalove.pl. TVN Warszawa