Świat

„Zatrzymać oszustwo”. Marsz sympatyków Trumpa w USA. Wierzą, że od stycznia to on ponownie będzie prezydentem

Marsz w Waszyngtonie. Donald Trump. Źródło Twitter

Pod hasłem „Zatrzymać oszustwo” w Waszyngtonie odbył się marsz poparcia dla Donalda Trumpa. Demonstrujący wyrażali przekonanie, że w wyborach doszło do oszustw, a także iż prezydent USA ma wciąż szanse na drugą kadencję.

Centrum miasta opanowane jest przez tysiące zwolenników Trumpa, którzy skandowali: „Zatrzymać oszustwo”, „Żądamy uczciwych wyborów” czy „Fałszywe media”. Z samochodów obwieszonych flagami USA oraz kampanii Republikanina głośno puszczane były patriotyczne piosenki w stylu country oraz hity pop z listy odtwarzanej na wiecach prezydenta.

Marsz rozpoczął się w południe na Freedom Plaza w pobliżu Białego Domu. W morzu flag oraz transparentów tysiące ludzie ruszyło Pennsylvania Avenue pod Sąd Najwyższy. Po drodze tłum oklaskiwał waszyngtońskich policjantów, dziękując im za służbę.

Agencja AP i inne amerykańskie media ogłosiły 7 listopada, że Demokrata Joe Biden wygrał wybory prezydenckie, oceniając, że pozostałe do zliczenia głosy matematycznie nie mogą już zmienić rezultatu wyborów. 

Trump nie uznał swojej porażki; oskarża Demokratów o wyborcze fałszerstwa, a jego obóz składa i zapowiada kolejne sądowe pozwy. Władze stanowe nie potwierdzają żadnych dowodów na powszechne oszustwa wyborcze.

Źróło: rmf24.pl