Polska

Zatrzymania pedofilów w Polsce. Szukali ofiary przez komunikatory internetowe. Policja apeluje do rodziców

Nastolatka, dziecko, komputer. Obraz April Bryant z Pixabay

Policjanci z Płocka zatrzymali kilkunastu mężczyzn, którzy poprzez komunikatory internetowe, prezentowali treści pornograficzne małoletniej poniżej 15 roku życia i nakłaniali ją do obcowania płciowego. Zarzuty w tej sprawie usłyszało już 18 podejrzanych z całej Polski. Grozi im kara trzech lat pozbawienia wolności – przekazała rzeczniczka płockiej policji mł. asp. Marta Lewandowska.

Lewandowska podkreśliła, iż w sprawie „nie są wykluczone kolejne zatrzymania. Zaapelowała też do rodziców „o prowadzenie rozmów z dziećmi na temat bezpieczeństwa w sieci oraz o uczulanie ich na zawieranie kontaktów z obcymi osobami”.

– Młodym ludziom trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez internetu. Kontakt dzieci i młodzieży ze szkodliwymi materiałami umieszczonymi w internecie powoduje wystąpienie wysokiego poziomu negatywnych emocji oraz zaburza prawidłowy rozwój. Niestety, wielu rodziców nie rozmawia z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci bądź nie porusza tematu niebezpiecznych treści – podkreśliła Lewandowska.