InformacjePolska

Ziobro wkracza do gry. Prokuratura przystępu­je do postępowań w dwóch sprawach: Nitek-Płażyńskiej i Gazety Polskiej

Fot. Twitter

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro poinformował, że polecił, aby prokuratura dołączyła do dwóch toczących się postępowań, które zbulwersowały w ostatnim czasie opinię publiczną. 

Pierwsze dotyczy wyroku w sprawie Natalii Nitek-Płażyńskiej, która ma przeprosić wychwalającego nazizm Hansa G., do czego zobowiązał ją Sąd Apelacyjny w Gdańsku pod karą grzywny lub aresztu. Pokrzywdzona oświadczyła, że nie przeprosi Niemca. 

– To hańbiący wyrok dla polskiego wymiaru sprawiedliwości. Wydałem polecenie Prokuraturze Krajowej, by przystąpiła w Sądzie Najwyższym do sprawy, oczywiście po stronie pani Nitek-Płażyńskiej – skomentował Zbigniew Ziobro.

Druga sprawa dotyczy wyrokowi z powództwa Zbigniewa Bońka przeciw dziennikarzowi Piotrowi Nisztorowi i Forum SA, wydawcy Gazety Polskiej Codziennie. Cała redakcja ma roczny zakaz pisania tekstów na temat znanego piłkarza i obecnego prezesa PZPN. 

W tej sprawie dołączy Prokuratura Regionalna w Warszawie na wniosek Prokuratora Krajowego, ze względu na naruszenie praworządności oraz interesu społecznego. Według powszechnej opinii tego typu krok podjęty przez sąd nosi znamiona cenzury prewencyjnej. 

Źródło: niezalezna.pl, polskieradio24.pl