Artykuły redakcyjneInformacje

Zmasowany „atak” policji na młodzież w ostatni dzień roku szkolnego

Młodzież zatrzymana przez policję w centrum Warszawy

Dziś uczniowie odbierają świadectwa. Niektóre szkoły, na przykład liceum im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Warszawie zorganizowały uroczystości zakończenia roku szkolnego poza budynkiem szkoły, w Łazienkach. Niektórzy uczniowie od razu po otrzymaniu promocji do następnej klasy wrócili do domów. Inni postanowili spotkać się w gronie znajomych i spędzić trochę czasu na mieście. Na tych zwraca uwagę policja.

Grupki młodych ludzi szwendających się po centrum stolicy są zatrzymywane przez patrole policyjne i legitymowane. Niektórzy otrzymują pouczenia. Funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas pandemii koronawirusa. Czasami dochodzi do wymiany zdań. Niektórzy uczniowie głośno wyrażają swoje niezadowolenie uważając, że policja interweniuje niepotrzebnie, a funkcjonariusze są przewrażliwieni. Z kolei policjanci twierdzą, że jedynie wypełniają obowiązki i zwracają młodzieży uwagę na większą możliwość zarażenia koronawirusem gdy przebywają w dużych grupach nie zabezpieczając przy tym twarzy maseczkami.

Bez wątpienia tegoroczne zakończenie roku szkolnej wygląda inaczej niż dotychczas. Nie dla wszystkich młodych ludzi w pamięci pozostanie jako słoneczny początek wakacji.