Polska

„Się nie uczesała nawet dokładnie” – scenarzystka seriali krytykuje Małgorzatę Trzaskowską i ostro mówi o kampanii KO

Rafał Trzaskowski, Źródło: Twitter/Rafał Trzaskowski

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski przegrał wybory prezydenckie a najsłynniejsza polska scenarzysta Ilona Łepkowska w ostrych słowach podsumowała jego wyborcze działania: – To jest kolejna położona kampania – stwierdziła w rozmowie z Wirtualną Polską.

Zdaniem Łepkowskiej kandydat KO „pośrednio chwalił rządy PiS” a nie miał własnych propozycji. Wspomniała np. o jego pomyśle na centra aktywności lokalnej. – No przepraszam, co to ma być? Ja sama nie wiem, co to ma być – pytała w WP. Najpoważniejszym zarzutem Łepkowskiej wobec KO było jednak to, że partia nie rozumie Polski prowincjonalnej. Wskazywała, że zbyt mało było spotkań z wyborcami w regionach. 

Twórczyni sukcesu „M jak Miłość” uważa też, że Rafał Trzaskowski nie będzie nowym Donaldem Tuskiem. Jej zdaniem Donald Tusk jest większym „zwierzęciem politycznym”. – Rafał Trzaskowski ma za sobą inną historię, inną działalność. Bycie prezydentem Warszawy jest czymś innym niż bycie premierem – oceniła. 

Dostało się też Małgorzacie Trzaskowskiej za to, jak zaprezentowała się podczas wieczoru wyborczego męża. To Agata Kornhauser-Duda w oczach większości społeczeństwa – mówi Łepkowska – wyglądała na pierwszą damę. Jak wskazała rozmówczyni WP, niezobowiązujący strój Trzaskowskiej, czyli balerinki i T-shirt, który uchodził w kampanii, nie był odpowiedni na moment ogłoszenia wyników. – Myślę, że wiele osób z prowincji, oglądając ją, przyznało: no kurczę, ona się nie uczesała nawet dokładnie – powiedziała Łepkowska.

Źródło: Wirtualna Polska, fakt.pl